Dzień Babci i Dzień Dziadka – rodzinne święto

Dzień Babci i Dzień Dziadka – rodzinne święto

Zarówno Dzień Babci jak i Dzień Dziadka stały się ważnymi świętami w każdej rodzinie. Wnuki składają życzenia swoim dziadkom, wręczają im prezenty, kwiaty lub ręcznie wykonane laurki. W szkołach i przedszkolach organizowane są przedstawienia i akademie, na których specjalnymi gośćmi są babcia z dziadkiem. To wszystko pokazuje jak mocno zakorzeniło się już to święto w naszych domach. Jednak nie zawsze było one obchodzone w Polsce. Zawitało do nas z Ameryki. W USA i Kanadzie obchodzony jest Narodowy Dzień Dziadków – jest to jeden dzień, w którym swoje święto obchodzą i babcia i dziadek. Jest ono bardzo hucznie obchodzone, organizowane są uroczystości w kościołach i domach spokojnej starości. Dzień Dziadków w Ameryce ma nawet swój oficjalny hymn. W Polsce najpierw świętowano Dzień Babci, dopiero po kilkunastu latach oficjalnie zaczęto obchodzić również Dzień Dziadka. Po dziś dzień święta te są bardzo ważne w każdej rodzinie i na czerwono zaznaczone są w naszych kalendarzach: Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia.

Wyjątkowe pomysły na prezenty dla babci i dziadka

Często jest tak, że wnuki są zbyt małe aby pamiętały o tych świętach. Ważną rolę odgrywają więc tu rodzice. To oni muszą przypomnieć dziecku o Dniu Babci i Dziadka, pomóc wybrać lub wykonać prezent. Gdy wnuki są w wieku przedszkolnym najwspanialszym prezentem dla babci czy dziadka będzie samodzielnie wykonana laurka. Babcia i dziadek na pewno docenią trud włożony w wykonanie jej. Dzieci mogą użyć kredek, farb, kolorowego papieru i przede wszystkim wyobraźni. Rodzice mogą dokupić do tego kwiaty i prezent gotowy. Jeśli wnuki są nieco starsze i chcą kupić coś swoim dziadkom możliwości mają wiele. Kubek, wazon, ramka ze zdjęciem, szal czy krawat. Wspaniałym pomysłem będzie z pewnością prezent personalizowany, np. kubek z portretem dziadka lub wspólnym zdjęciem babci z wnukami. Babcia i dziadek z pewnością lubią usiąść sobie wieczorem z kubkiem gorącej herbaty i rozmawiać o wnukach. Kubek z grafiką z pewnością by im o nich przypominał.

Pomysłów na prezenty dla babci i dziadka jest wiele. Najważniejsze jest aby nie zapominać o nich w ich święto, ani w żaden inny dzień.

Tagged , , , , , , ,