Inspektor Gadżet

Co to jest papier fotoceramiczny

Papier fotoceramiczny, czyli druk fotoceramiczny, to nowa technologia produkcji bardzo trwałych materiałów drukarskich. Jest to połączenie dwóch procesów: osadzania i mieszania. Te dwa procesy wymagają różnych warunków i sprzętu.

Niezbędne materiały drukarskie w okazyjnych cenach można znaleźć na www.kodzik.pl.

Zalety technologii drukowania

Najlepszej jakości papier do druku pochodzi ze specjalistycznej fabryki papieru, czyli zakładu, który został certyfikowany i oferuje wyłącznie produkty z certyfikowanej linii. Jest to najniższa cena spośród wszystkich dostępnych na rynku papierów fotoceramicznych. Obecność zakładu nie wyklucza możliwości drukowania innych stron – cały materiał pochodzi z jednej rośliny.

Papier do drukowania ma wiele rodzajów zastosowań, od druku reklamowego po sprzęt medyczny i technologię wyświetlania. Oczywiście papier fotoceramiczny ma tylko jedną zaletę - jest mocny i plastyczny, dzięki czemu pozwala na gładki, równy druk. Łatwo jest również drukować duże grafiki i mapy.

Rodzaje papieru fotoceramicznego

Papier fotoceramiczny można podzielić na trzy rodzaje:

  • Klej (zazwyczaj wykonany z octanu winylu) – ten rodzaj papieru fotoceramicznego można znaleźć w mobilnych biurach z dużą ilością rekwizytów, a także w dużych fabrykach zajmujących się drukiem. Dzięki temu możesz drukować duże litery na stronach lub na tabletach. Można tu również zastosować tworzywa sztuczne. Są niezwykle lekkie. Łatwe do przyklejenia.
  • Druk elastyczny - jest to rodzaj drukowania, który umożliwia drukowanie obiektów znacznie większych niż zwykłe metody drukowania. Elastyczna konstrukcja pozwala na zginanie arkuszy pod dowolnym kątem, a prędkość druku rośnie wraz z nią liniowo. Elastyczna powłoka nadaje arkuszom niewielką wagę. Ten nadruk to bardzo dobry wybór, szczególnie w drukarniach mobilnych lub drukujących na tkaninach o wysokiej odporności na ścieranie.
  • Druk lotniczy — bardzo elastyczny rodzaj papieru fotoceramicznego, idealny do użytku domowego.

Metody produkcji

Technologia produkcji papieru fotoceramicznego odbywa się metodą tzw. produkcji masowej, która polega na nagrzaniu metalowego rdzenia laserem lub procesie cynowania na gorąco. Blacha w postaci papieru fotoceramicznego jest podgrzewana m.in. za pomocą lasera, do którego stosuje się platynę, a następnie chemicznie cynowany w celu uzyskania warstwy ochronnej. W efekcie powierzchnia drukowanego obrazu jest niezwykle trwała, a papier jest bardzo plastyczny. Jedyne, co pozostaje po procesie barwienia, to wyjątkowo trwała folia z tlenku glinu.


artykuł sponsorowany drukowanie papier laser

Inspektor Gadżet

Tu piszemy tylko o gadżetach reklamowych i reklamie!