Ciekawe prezenty świąteczne

Zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia, św. Mikołaj zawita do nas lada dzień i wszędzie dookoła słyszy się tylko prezentach. Jednym słowem w grudniu opanowuje nas wszystkich „prezentowa” gorączka. Ci bardziej zorganizowani myślą o prezentach już na początku miesiąca lub nawet jeszcze w listopadzie, aby podjąć racjonalne decyzje i zastanowić, kto co chciałby dostać albo czego potrzebuje. Niektórzy z nas zostawiają sobie szukanie prezentów świątecznych na ostatni tydzień lub – jeszcze gorzej – na dzień wigilii. Tym osobom jest jeszcze trudniej wybrać wyjątkowe prezenty dla bliskich. Czym więc kierować się przy wyborze prezentów pod choinkę? Mamy kilka drobnych rad dla wszystkich, którzy kupują prezenty z wyprzedzeniem, jak i na ostatnią chwilę. Oto kilka zasad, których warto się trzymać:

  • kupujmy prezenty indywidualne, niepowtarzalne, personalizowane – każdy z pewnością ucieszył by się dostając prezent jedyny w swoim rodzaju, coś czego nikt inny nie posiada. Wiadomo, że firmy masowo produkują upominki i ciężko jest kupić rzecz, która jest inna od wszystkich. Rozwiązaniem są tu produkty z nadrukami. Firmy oferujące produkty z nadrukiem mogą umieścić imię bliskiej Ci osoby na kubku czy torbie, datę urodzenia na koszulce, życzenia wesołych świąt na krawacie, zdjęcie na puzzlach czy ulubiony cytat osoby, którą chcesz obdarować na ofertowanych produktach.
  • kupujmy prezenty praktyczne, przydatne danej osobie – kolejna figurka porcelanowa, która będzie stała na meblach i zbierała kurz, może nie być idealnym pomysłem na prezent pod choinkę. Przed zakupem zastanówmy się więc co będzie potrzebne mamie, wujkowi, partnerce czy partnerowi. Wy sami najlepiej Ich znacie, więc wiecie z czego by się ucieszyli.  Tata może być zadowolony z eleganckiego krawatu, który założy jeszcze na święta lub Sylwestra, siostrze może spodobać się personalizowany kubek, z którego będzie codziennie piła poranną kawę, mama może potrzebować wyjątkowej torby na zakupy z nadrukiem, dorastająca córka może chcieć lusterko ze zdjęciem, mieszczące się w małej torebce, idealne na wieczorne wyjścia. Nie kupujmy więc bezmyślnie ale z głową.
  • kupujmy przedmioty dobrej jakości – w chińskich sklepach można dostać mnóstwo błyskotek i gadżetów za niewielką cenę, jednak czy warto inwestować w produkty tanie, liche i marnej jakości? Jeśli wybieramy prezenty na święta dla naszych bliskich, zwróćmy uwagę na jakość i wykonanie danego przedmiotu. Jeżeli nasz prezent „rozsypie się” po kilku dniach użytkowania, będziemy w krępującej sytuacji, a wystarczyło wybrać coś innego lub po prostu kupić gdzie indziej. Jeśli kupujemy produkty, które mają być przeznaczone do żywności (jak popularne na święta kubki) muszą mieć one odpowiednie atesty.
  • przeliczmy swój budżet – wiadomo, że ludzie będą robili wzmożone zakupy w grudniu i sklepy są na to doskonale przygotowane. Uważajmy więc na specjalne promocje, które w rzeczywistości nimi nie są, na przecenione produkty, na sprzątanie magazynów, itp. W takich sytuacjach zastanówmy się na chłodno, ile bylibyśmy w stanie zapłacić za dany produkt w normalnych warunkach, ile dany przedmiot jest wart. Wtedy będziemy wiedzieć czy specjalna świąteczna oferta nie jest czasem mniej opłacalna.
  • zakupy w internecie – zaletą zakupów w sklepach internetowych jest to, że wyszukujemy sobie konkretny przedmiot, coś co nas ściśle interesuje. Porównując – w galeriach handlowych gdzie idąc po jeden mały prezent jesteśmy bombardowani świątecznymi ofertami i w efekcie wychodzimy z masą niepotrzebnych rzeczy. Kolejną zaletą zakupów w internecie jest brak kolejek i tłumów (zwłaszcza przed świętami. Kolejnym ważnym aspektem jest cena – robiąc zakupy przez internet, gdzie mnóstwo sklepów online konkuruje ze sobą, najzwyczajniej zapłacimy mniej.

Biorąc do serca te wszystkie rady z pewnością łatwiej będzie nam dokonać wyboru odpowiedniego prezentu świątecznego.

Tagged , , , , , , , , ,