30 września Dzień Chłopaka

30 września Dzień Chłopaka

Od jak dawna świętujemy Dzień Chłopaka i skąd się wziął pomysł na taki Dzień? Jakie prezenty podobają się chłopakom najbardziej i jak najlepiej uczcić to święto? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie w poniższym artykule. 🙂

Jak się okazuje Dzień Chłopaka jest bardzo młodym świętem. Po raz pierwszy płeć „niepiękna” świętowała 19 listopada 1999 roku, a było to na wyspach Trinidad i Tobago. Dla tych co nie wiedzą, jest to państwo wyspiarskie Ameryki Południowej, które zajmuje dwie główne wyspy Trinidad i Tobago oraz wiele mniejszych wysp.

Organizacja Narodów Zjednoczonych szybko podchwyciła obchody Dnia Chłopaka i zaproponowała Międzynarodowy Dzień Mężczyzn. Do świętowania dołączyło się kilka państw, między innymi: Wielka Brytania, Holandia, Indie, Chiny, Australia, Malta, Brazylia, Kanada czy Norwegia. Ciekawe jest to, że każde państwo świętuje w innych, wybranych przez siebie dniach. Na Malcie mężczyźni mają swoje święto 7 lutego, W Brazylii 15 lipca, a w Norwegii 7 października. W Polsce jako odpowiedź na Dzień Kobiet 8 marca – ustalono obchody Dnia Mężczyzn na 10 marca. Jednak data ta nigdy nie była oficjalna i powstało również alternatywne święto obchodzone 30 września i nazwane jako Dzień Chłopaka. Jak się z czasem okazało Dzień Chłopaka 30 września jest o wiele bardziej popularny i obchodzony przez większą liczbę osób. Teoretycznie nazwa Dzień Mężczyzny sugeruje, że świętować powinni panowie w poważniejszym wieku, a Dzień Chłopka młodzież. Granica jednak nigdy nie została postawiona i praktycznie każdy pan młodszy czy starszy może świętować dowolnie.

30 września jest jednak częściej celebrowane przez młodzież, uczniów czy studentów. Popularny stał się zwyczaj kupowania upominków na ten dzień wszystkim chłopakom w klasie, przez dziewczyny. A jakie prezenty najczęściej chłopcy dostają w szkole? Oczywiście jak najzabawniejsze. Bokserki ze śmiesznym nadrukiem, koszulki z imionami lub śmiesznymi tekstami, różnego rodzaju figurki, kubki, poduszki z nadrukiem czy krawaty. W klasach często odbywają się także huczne obchody z okazji Dnia Chłopaka, na przykład wycieczki, występy, składanie życzeń, a nawet luźne lekcje, na których chłopcy są zwolnieni z pytania przez nauczyciela.

Dzień Chłopaka jest obchodzony także indywidualnie. Dziewczyny, kobiety, żony chcą w tym dniu obdarować swoich mężczyzn oryginalnymi upominkami aby okazać im miłość i sprawić radość. W tym wypadku także sprawdzą się upominki z dozą humoru jak kubek z zabawnym nadrukiem, personalizowana poduszka lub koszulka z fajnym tekstem.

Co takiego Panowie lubią dostawać najbardziej? Wiadomo nie od dziś, że mężczyźni myślą praktycznie i konkretnie. W związku tym chcieliby otrzymywać prezenty praktyczne. Z pewnością nie gustują w zbędnych bibelotach, które miałyby tylko ozdabiać półkę i obrastać warstwą kurzu. Wiadomo, że gdy obdarowujemy kolegów z klasy lub pracy, upominki te mogą być niewielkie i symboliczne. Kiedy kupujemy prezent swojemu prywatnemu mężczyźnie czy mężowi, z pewnością możemy pokusić się o coś większego i bardziej osobistego. Pomysłów na upominki jest wiele i pewnie każdy zgodzi się z tym, że łatwiej jest coś kupić chłopakowi niż dziewczynie. Zaczynając od śmiesznych skarpetek, czy bokserek, poprzez koszulki, krawaty i różne części garderoby, a na narzędziach i innych męskich zabawkach kończąc. 😉 Dobrym pomysłem na upominek jest na pewno wyżej wymieniona koszulka. Bawełniana, wygodna, dobrej jakości koszulka z zabawnym napisem czy dedykacją spodoba się każdemu panu. T-shirt z pewnością można zaliczyć do prezentów praktycznych czyli takich, które będą często i chętnie używane. Personalizowany kubek z imieniem, także świetnie się sprawdzi w tej sytuacji. Kubek na poranną kawę, który chłopak otrzyma od dziewczyny będzie przypominał mu miłe chwile i na pewno stanie się jego ulubionym. Ciekawym prezentem, jeśli chodzi o możliwość umieszczenia indywidualnego nadruku, jest też krawat na Dzień Chłopaka. Jest to mniej powszechne i kupując krawat z nadrukiem z pewnością wyróżnicie się pomysłowością. Poza tym możliwości jest naprawdę wiele. W zależności od indywidualnych preferencji i zainteresowań chłopaka można kupować narzędzia, gadżety, itp. Poza tym daję stuprocentową gwarancję, że każdy facet będzie zadowolony chociażby z przepysznej kolacji, zimnego piwka i mile spędzonego wieczoru z ukochaną.

Podsumowując – warto się więc zastanowić czy chłopak, któremu chcemy coś sprezentować lubi majsterkować, jeździć na rowerze, biegać, grać na instrumencie, spędzać czas przy komputerze czy jeść i odpoczywać przy swojej kobiecie. Jeśli decydujemy się na zakup prezentu to warunkiem jaki ten upominek musi spełniać jest jego użytkowość i praktyczność. I przepis na idealny prezent na Dzień Chłopaka gotowy! Miłego świętowania!

Tagged , , , , , , , , , , , , , ,